MYE 007: Wygraj Swoje Emocje | Grzegorz Olifirowicz

Kliknij poniżej, aby odsłuchać podcast!

W tym odcinku gość poleca gry:

Frostpunk

This War of Mine

Assassin’s Creed

Europa Universalis

Total War

Guitar Hero

Wiedźmin

Dixit

Wsiąść do pociągu

Być może czasami zastanawiacie się, co sprawia, że potrafimy godzinami grać przed ekranem komputera podczas gdy przy wykonywaniu innych czynności zaczynamy nudzić się już po kilkunastu minutach. Zwłaszcza, jeśli przychodzi nam zająć się rutynowymi i powtarzalnymi zadaniami, które nie mają zbyt wiele wspólnego z pasjonującymi questami. A gdyby tak przełożyć odrobinę świata gier do codziennych zadań, czy jest szansa, aby stały się przyjemniejsze? Czy gry mogą nas zainspirować do pracy nad sobą i nad swoimi emocjami? W jaki sposób grywalizacja może nam przyjść z pomocą? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w dzisiejszym odcinku!

Już za chwilę będziecie mogli wysłuchać rozmowy z Grzegorzem Olifirowiczem, specjalistą od grywalizacji, czyli wykorzystywania elementów gier w biznesie i w życiu osobistym. Grzegorz jest również autorem książki 100 sposobów gamifikacji Twojego biznesu, członkiem zarządu fundacji TEAM Teatrikon, bloggerem i trenerem umiejętności miękkich.

Dowiecie się między innymi:

 • W jaki sposób grywalizacja pomagają nam rozwijać inteligencję emocjonalną i wybrane kompetencje
 • Jak wyrwać się z depresji, dzięki technikom grywalizacji
 • Jak zamienić nudne i rutynowe czynności w ekscytującą przygodę
 • Czym jest porażka kontrolowana
 • Które aplikacje pomogą nam zgrywalizować nasze życie osobiste.

Zachęcam do tego, aby śledzić podcast Master Your Emotions na Facebooku, Spotify, iTunes i Youtube, a także, aby zapisać się do newslettera, dzięki czemu możecie być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami oraz nowymi odcinkami.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy i podzielenia się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy!

Posłuchaj więcej!

MYE 007: Wygraj Swoje Emocje | Grzegorz Olifirowicz Master Your Emotions

Być może czasami zastanawiacie się, co sprawia, że potrafimy godzinami grać przed ekranem komputera podczas gdy przy wykonywaniu innych czynności zaczynamy nudzić się już po kilkunastu minutach. Zwłaszcza, jeśli przychodzi nam zająć się rutynowymi i powtarzalnymi zadaniami, które nie mają zbyt wiele wspólnego z pasjonującymi questami. A gdyby tak przełożyć odrobinę świata gier do codziennych zadań, czy jest szansa, aby stały się przyjemniejsze? Czy gry mogą nas zainspirować do pracy nad sobą i nad swoimi emocjami? W jaki sposób grywalizacja może nam przyjść z pomocą? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w dzisiejszym odcinku!Dowiecie się między innymi:W jaki sposób grywalizacja pomagają nam rozwijać inteligencję emocjonalną i wybrane kompetencjeJak wyrwać się z depresji, dzięki technikom grywalizacjiJak zamienić nudne i rutynowe czynności w ekscytującą przygodęCzym jest porażka kontrolowanaKtóre aplikacje pomogą nam zgrywalizować nasze życie osobiste.
 1. MYE 007: Wygraj Swoje Emocje | Grzegorz Olifirowicz
 2. MYE 006: Kocham Siebie Więc Wybaczam
 3. MYE 005: Inteligentna Motywacja Czyli Co Zrobić Żeby Chcieć Bardziej
 4. MYE 004: Jak Akceptować Swoje Emocje i To Na Co Nie Mamy Wpływu
 5. MYE 003: Jak Zwolnić Tempo Życia i Odnaleźć Siebie?
Continue reading „MYE 007: Wygraj Swoje Emocje | Grzegorz Olifirowicz”

MYE 006: Kocham Siebie Więc Wybaczam | Elżbieta Łępecka

Kliknij poniżej, aby odsłuchać podcast!

W tym odcinku gość poleca książkę:

Odważne dusze – Robert Schwartz

Mamy dzisiaj wyjątkowy odcinek, bo po raz drugi Elżbieta Łępecka zaszczyci nas swoim wystąpieniem w podcaście Master Your Emotions. Za kilka chwil zdradzę powód, dla którego mamy przyjemność ponownie gościć Elę. Natomiast dla tych z Was, którym nie udało się jeszcze odsłuchać poprzedniej rozmowy z Elą w trzecim odcinku zatytułowanym Jak zwolnić tempo życia i odnaleźć siebie, chciałabym pokrótce przedstawić jej osobę.

Ela jest wieloletnim i doświadczonym doradcą życiowym, terapeutką, przewodniczką w rozwoju osobistym, jak również założycielką i gospodynią Domu Życia w Nekielce pod Poznaniem. Pomaga osiągnąć wewnętrzny spokój, życiową harmonię, widzieć i rozumieć swoje życie, budować dobre relacje ze sobą i z innymi.

Tak jak wspomniałam dzisiejszy odcinek jest wyjątkowy, bo mamy wyjątkowego gościa, ale także dlatego, że będziemy rozmawiać o wyjątkowym temacie. Wyjątkowo ważnym, wyjątkowo trudnym i wyjątkowo pięknym. Będziemy rozmawiać o wybaczeniu. Usłyszycie wiele przejmujących historii zarówno z życia Eli, jak i osób, z którymi współpracowała.

Dowiecie się między innymi:

 • co zrobić, aby wybaczyć traumatyczne dzieciństwo i zbudować szczęśliwe życie
 • jak wybaczyć niespodziewane odejście kogoś, kogo kochamy
 • jak wybaczać zranienia, których doznajemy na co dzień
 • jak wybaczyć sobie, gdy ktoś chce nie chce nam wybaczyć.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy i do komentowania!

Continue reading „MYE 006: Kocham Siebie Więc Wybaczam | Elżbieta Łępecka”

MYE 005: Inteligentna Motywacja Czyli Co Zrobić Żeby Chcieć Bardziej | Agnieszka Maruda-Sperczak

Kliknij poniżej, aby odsłuchać podcast!

W tym odcinku gość poleca autorów:

Michael Pantalon

Miłosz Brzeziński

Ewa Błaszczak

Do dzisiejszego odcinka zaprosiłam niezwykle inspirującą i motywującą do działania Agnieszkę Marudę-Sperczak, trenerkę biznesu, mówczynię, certyfikowanego coacha i mentorkę. Agnieszka jest jedyną w Polsce trenerką Instant Influence, metody Błyskawicznej Motywacji wg dr. Michaela Pantalona oraz certyfikowaną konsultantką Reiss Motivation Profile. Ma za sobą setki godzin na scenie, tysiące na sali szkoleniowej i w pracy indywidualnej z ludźmi, którzy łakną i pragną nauczyć się, jak zmotywować się do pracy nad ważnymi dla nich obszarami. Nie interesuje jej, dlaczego ludzie czegoś nie robią. Koncentruje się na tym, dlaczego mogliby to zrobić. Dzięki niej zmiany zachodzą sprawnie, a ludzie chętnie się w nie angażują.

Porozmawiamy dzisiaj z Agnieszką:

 • o tym, w jaki sposób emocje wpływają na naszą motywację
 • skąd biorą się usprawiedliwienia i prokrastynacja
 • co zrobić, aby nie stracić motywacji na najbliższym życiowym zakręcie
 • jak złapać wewnętrzny flow do tego, aby działać na najwyższych obrotach.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy i do komentowania!

Continue reading „MYE 005: Inteligentna Motywacja Czyli Co Zrobić Żeby Chcieć Bardziej | Agnieszka Maruda-Sperczak”

MYE 004: Jak Akceptować Swoje Emocje i To Na Co Nie Mamy Wpływu | Marcin Nowacki

Kliknij poniżej, aby odsłuchać podcast!

W tym odcinku gość poleca książkę:

W pułapce myśli. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem

W dzisiejszym odcinku mam ogromną przyjemność gościć Marcina Nowackiego, doświadczonego managera, psychologa i coacha, który swoją pracę poświęca czterem niezmiernie ważnym współcześnie filarom: coachingowi biznesowemu, life coachingowi, rozwojowi osobistemu i uważności. Marcin jest współtwórcą Instytutu Rozwoju „W Przestrzeni”, prowadzi liczne warsztaty, cotygodniowe spotkania „Wprowadzenie do uważności” oraz zajęcia z Psychologii ze studentami na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim.

O czym będziemy rozmawiać dzisiaj z Marcinem? Porozmawiamy o tym, jak nauczyć się akceptować nasze emocje i to na co nie mamy wpływu. Marcin wyjaśni nam:

 • w jaki sposób blokowanie emocji szkodzi naszemu zdrowiu psychicznemu
 • jak można doświadczać bólu i nie cierpieć
 • jak wypracować mniejszą reaktywność na negatywne emocje
 • co zrobić ze sprawami, z którymi nie da się nic nie zrobić.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy i do komentowania!

Continue reading „MYE 004: Jak Akceptować Swoje Emocje i To Na Co Nie Mamy Wpływu | Marcin Nowacki”

MYE 003: Jak Zwolnić Tempo Życia i Odnaleźć Siebie | Elżbieta Łępecka

Kliknij poniżej, aby odsłuchać podcast!

W tym odcinku gość poleca autorów:

Louise L Hay

Robert Schwartz

W dzisiejszym odcinku będziemy gościć wyjątkową osobę z wyjątkową inicjatywą. Inicjatywą, która od samego początku głęboko przypadła mi do serca. Przywitajmy gorąco Elżbietę Łępecką, założycielkę i gospodynię Domu Życia w Nekielce pod Poznaniem – miejsca, w którym możesz odzyskać utraconą energię życiową, nasycić się upragnionym spokojem i odzyskać świeżość myślenia.

Ela jest wieloletnim i doświadczonym doradcą życiowym, przewodniczką w rozwoju osobistym, pomaga osiągnąć wewnętrzny spokój, życiową harmonię, widzieć i rozumieć swoje życie, budować dobre relacje ze sobą i z innymi. Jeśli potrzebujesz odmienić swoje życie, Ela jest właściwą osobą, do której możesz zwrócić się z prośbą o pomoc.

Porozmawiamy dzisiaj z Elą o tym, jak zwolnić współczesne tempo życia i odnaleźć siebie. Ela opowie nam o:

 • swoich doświadczeniach w budowaniu skutecznej równowagi emocjonalnej
 • o tym, w jaki sposób trudne wydarzenia ukształtowały to kim jest dzisiaj
 • o tym, jak pomaga innym ludziom zdystansować się do codzienności, zweryfikować siebie, poukładać najważniejsze sprawy i nabrać wiary w to, że można żyć inaczej, pełniej, bardziej autentycznie.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy i do komentowania!

Continue reading „MYE 003: Jak Zwolnić Tempo Życia i Odnaleźć Siebie | Elżbieta Łępecka”

MYE 002: Jak Być Emocjonalnie Inteligentnym Szefem | Izabela Janowska-Ścibisz

Kliknij poniżej, aby odsłuchać podcast!

W tym odcinku gość poleca autorów:

Robert T. Kiyosaki

T. Harv Eker

Brian Tracy

W dzisiejszym odcinku będziemy gościć osobę, dzięki której ten podcast powstał i której podejście do inteligencji emocjonalnej w niebywały sposób zainspirowało mnie do tego, aby to właśnie z nią zainicjować serię odcinków poświęconych efektywnemu zarządzaniu emocjami w biznesie i w życiu osobistym. Mam ogromny zaszczyt zaprosić Was do wysłuchania rozmowy z Izabelą Janowską-Ścibisz, moją mentorką, jedną z najbardziej inspirujących osób, które poznałam na swojej drodze.

Iza ma ponad 17 lat doświadczenia w komunikacji, zarządzaniu projektami i zespołami projektowymi, budowaniu relacji z klientami. Była odpowiedzialna za jakość i zarządzanie działem obsługi klienta. Ma także ogromne doświadczenie w rozwoju biznesu i sprzedaży usług PR. Współpracowała z takimi markami, jak Volkswagen Group Polska, NIVEA, Żabka, Cinema City, Subway, Amica, Neo Make-Up i wiele innych. Obecnie prowadzi własną działalność konsultingową w branży public relations oraz jest mentorem w Fundacji Liderek Biznesu.

Porozmawiamy dzisiaj z Izą na temat znaczenia inteligencji emocjonalnej wśród szefów, managerów i liderów. Iza opowie nam:

 • co dla niej osobiście oznacza bycie emocjonalnie inteligentnym szefem
 • jakie błędy popełniają początkujący managerowie
 • jakie są konsekwencje braku efektywnego zarządzania emocjami na tym stanowisku
 • w jaki sposób zacząć pracę nad lepszym wykorzystaniem swoich emocji w środowisku biznesowym.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy i do komentowania!

Continue reading „MYE 002: Jak Być Emocjonalnie Inteligentnym Szefem | Izabela Janowska-Ścibisz”

MYE 001: Powitalny Podcast

Kliknij poniżej, aby odsłuchać podcast!

Witam Cię serdecznie w pierwszym odcinku „Master Your Emotions”, podcastu poświęconego efektywnemu zarządzaniu emocjami w biznesie i w życiu osobistym. Ja nazywam się Magda i będę miała przyjemność przybliżać Ci temat inteligencji emocjonalnej w oparciu o rozmowy z zaproszonymi gośćmi: ekspertami, specjalistami i praktykami, którzy podzielą się z Tobą rzeczową i sprawdzoną wiedzą, jak skutecznie wykorzystać emocje do tworzenia silnej marki osobistej. Dzięki temu podcastowi dowiesz się między innymi:

 • Dlaczego warto, abyś inwestował w pracę nad swoimi emocjami
 • Jakie realne korzyści wyniesiesz z lepszej kontroli nad nimi
 • Jak w praktyce wyrobić odpowiednie nawyki z tym związane
 • W jaki sposób emocje innych ludzi mogą ci pomóc tworzyć lepsze relacje z nimi.

W dzisiejszym odcinku opowiem Wam krótko o tym, dlaczego zdecydowałam się nagrywać ten podcast, dlaczego wybrałam właśnie taki temat i o czym będziecie mogli usłyszeć w kolejnych odcinkach.

Continue reading „MYE 001: Powitalny Podcast”